Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna – co to jest i dla kogo?

Stomatologia estetyczna przychodzi na ratunek wszystkim, którzy z jakiegoś powodu nie są zadowoleni z wyglądu swoich zębów. Często tyczy się to zwłaszcza tych, którzy nadużywają kawy i tytoniu bądź osób, które przebyły jakąś chorobę. Brzydki kształt lub przebarwienia zębów mogą powodować kompleksy i utrudniać kontakty międzyludzkie. W gabinetach Stomatologii Carident dysponujemy skutecznymi metodami, które pozwalają na szybkie i bezpieczne pozbycie się problemu. Wszystko w trosce o przywrócenie pięknego uśmiechu rodem z Hollywood!

Jakie zabiegi stomatologiczne?

Stomatologia estetyczna - zabiegi: wybielanie zębów, usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie, polerowanie, zakładanie licówek - CARIDENT Milanówek

Najczęściej wykonywanymi zabiegami są wybielanie zębów, usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie, polerowanie oraz zakładanie licówek. Wszystkie metody są w pełni bezpieczne i dobierane indywidualnie w trakcie konsultacji. Wówczas pacjent otrzymuje także szczegółowe informacje dotyczące dalszego postępowania.

Jakie zabiegi należy wykonać aby poprawić stan zębów? 

Podstawowym zabiegiem jest profesjonalne czyszczenie z osadu i kamienia nazębnego (scaling). Potem zazwyczaj przechodzimy do leczenia dziur (próchnicy) czyli zakładania plomb w zębach, następnie proponujemy „prostowanie” czyli ortodoncje, czasami trzeba wykonać uzupełnienie brakujących zębów czyli korony i mosty porcelanowe a w innych przypadkach tylko wybielanie.

Wybielanie zębów

Ta metoda pozwala na uzyskanie pożądanej bieli, która zapewni estetyczny wygląd uzębienia. W naszych gabinetach przeprowadzamy wybielanie zębów zarówno żywych, jak i martwych. Stosujemy do tego skuteczne i nowoczesne metody, które są wykonywane w profesjonalny sposób przez doświadczonych stomatologów.

Wybielanie zębów lampą jest bezbolesne i polega na rozjaśnianiu szkliwa za pomocą specjalnych substancji wybielających. Stomatolog estetyczny wkłada pacjentowi do ust rozwierak, zabezpiecza dziąsła oraz wykonuje 3 naświetlenia trwające około 15-20 minut. Na koniec aplikuje substancję zapobiegającą nadwrażliwości szkliwa. W trakcie zabiegu można rozjaśnić zęby nawet o kilka tonów, a efekt utrzymuje się do kilku miesięcy.

Najistotniejszym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest okres ciąży i karmienia piersią, nieukończone 16 lat, a także choroby tj. cukrzyca, epilepsja, nowotwór. Przed przystąpieniem do wybielania zębów należy wyleczyć wszystkie stany zapalne w jamie ustnej i upewnić się, czy nie występuje alergia na preparaty wybielające.

Usuwanie kamienia nazębnego (skaling)

Usuwanie kamienia nazębnego (skaling)

Kamień na zębach powstaje w wyniku mineralizacji płytki nazębnej. Systematyczne czyszczenie zębów z kamienia pozwala zapobiec powikłaniom w postaci zapalenia lub cofania się dziąseł i kości szczęk. W naszych gabinetach proponujemy m.in. ultradźwiękowe usuwanie kamienia z powierzchni zębów, które polega na emisji fal ultradźwiękowych przy użyciu sprzętu najwyższej jakości. 

Skuteczną, ale bardziej czasochłonną od usuwania kamienia ultradźwiękami metodą jest kiretaż. Polega na czyszczeniu kamienia nazębnego (twardego złogu) przy użyciu narzędzi ręcznych. 

Piaskowanie i polerowanie

Innym zabiegiem, którego nie należy mylić ze skalingiem, jest piaskowanie zębów. Polega ono na usunięciu jedynie płytki nazębnej, która może tworzyć na powierzchni zębów nieestetyczne przebarwienia. Cały zabieg wykonywany jest przy użyciu piaskarki oczyszczającej zęby mieszaniną wody, powietrza i piasku dentystycznego pod wysokim ciśnieniem. 

Po usunięciu kamienia nazębnego i dokładnym oczyszczeniu warto rozważyć polerowanie zębów (najlepiej z fluoryzacją), które zapobiegnie nadwrażliwości po zabiegu. Trwa ono około 15 minut i jest całkowicie bezbolesne. 

Zakładanie licówek

W gabinetach Stomatologii Carident oferujemy licówki na zęby, które pozwolą na ukrycie defektów estetycznych uzębienia. Dzięki licówkom można nadać zębom piękny kształt i barwę, a także delikatnie skorygować ich ustawienie. Licówki to płatki porcelany o grubości około 1 mm, które przykleja się na przednią część zębów, zakrywając przebarwienia, bruzdy, pęknięcia lub ubytki. 

Licówki porcelanowe pozwalają na idealne odwzorowanie faktury i odcienia zębów oraz są obojętne dla tkanek. W przypadku próchnicy, choroby dziąseł lub wad zgryzu nie ma możliwości założenia licówek i zalecamy odpowiednie leczenie.

< Wróć do strony głównej